Bylinné prípravky ORGANIC INDIA

TRIPHALA - detoxikácia a regenerácia organizmu Zväčšiť

TRIPHALA - detoxikácia a regenerácia organizmu

14,90 €

DVYORG11T

Nový produkt

Najznámejšia a najúčinnejšia kombinácia na vnútorné prečistenie a regeneráciu či obnovu organizmu. Prírodný bylinný prípravok, ktorý podporuje činnosť zažívacieho, obehového, močového a dýchacieho ústrojenstva.

Viac detailov

Balenie 60 kps

Najznámejšia a najúčinnejšia kombinácia na vnútorné prečistenie a regeneráciu či obnovu organizmu. Triphala je prírodný bylinný prípravok pôsobiaci regeneračne na sliznicu zažívacieho ústrojenstva, podporuje činnosť zažívacieho, obehového, močového a dýchacieho ústrojenstva. Pôsobí jemne laxatívne a prečisťuje organizmus.

Účelom detoxikácie je odstrániť odumreté bunky, tkanivo a toxíny, ktoré sa v organizme hromadia. Bunky sa obnovujú v priebehu celého nášho života, nové bunky nahrádzajú staré a odumierajúce. Detoxikáciou sa telo zbavuje jedovatých látok (toxínov). V ajurvédskej medicíne sa pre pozvoľnú a jemnú detoxikáciu používa zmes vybraných ajurvédskych extraktov. K najznámejším patrí kombinácia troch sušených ovocných plodov Haritaki, Amalaki a Bibhitaki, spoločne známych pod názvom Triphala. Spoločne harmonizujú celý organizmus, podporujú trávenie a navodzujú rovnováhu. Triphala tiež viaže ťažké kovy a prečisťuje hrubé črevo, a tak lieči chronickú zápchu.

Byliny na detoxikáciu je nutné užívať (pri odstraňovaní toxínov i pri prevencii) dlhodobo, najmenej 3 mesiace, pretože účinkujú postupne. Jedná sa však o bezpečné prípravky, ktoré v primeranom dávkovaní nemajú nežiadúce účinky a ani pri dlhodobom užívaní nie sú návykové.

Dávkovanie a užívanie:

 - Dlhodobá detoxikácia (80 dní): 3 kapsule večer pred spaním zapiť teplou vodou alebo malým pohárom teplého mlieka

 - Krátkodobá detoxikácia: 4 kapsule večer pred spaním zapiť teplou vodou

 - Preventívny účinok pre celkové zdravie: 2-3 kapsule po jedle

Odporúčame užívať Triphalu 6 mesiacov, pri chronickom ochorení i po dobu 1 roka a viac. Užívanie po 2-3 mesiacoch na niekoľko týždňov vynechajte. Potom môžete Triphalu začať opäť užívať. Začnite užívať 3 kapsule na noc, po týždni možno dávkovanie zvýšiť na 4 kapsule. Kapsule vždy zapite teplou vodou. Po 80 dňoch (minimálna doba pre účinnú detoxikáciu) možno užívať 2 kapsule večer. Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie: Amalaki (Phyllanthus emblica), Vibhitaki (Terminalia belerica), Haritaki (Terminalia chebula), celulóza

Balenie: 60 kapsulí

30 produktov v rovnakej kategórií