Kategórie

Články

Himalájske ajurvédske čaje EVEREST AYURVEDA V kategórii sa nenachádza žiadny produkt.

Everest Ayurveda s.r.o. je česko-slovensko-nepálska spoločnosť, ktorá v súlade s indickou tradíciou šíri hlbšie povedomie o ajurvédskom lekárstve, zdravom spôsobe života, užívaní himálajskych bylín a vnútornom rozmere človeka. V Českej republike a na Slovensku bola spoločnosť založená v roku 2004 v spolupráci s nepálskym ajurvédskym lekárom Dr. Ka Dev Jha. Príprava a užívanie ajurvédskych bylín má v Tibete, Nepále a Bhutáne dlhú tradíciu. Dokonalá znalosť a zber liečivých bylín a korenín je súčasťou každodenného života ľudí žijúcich v horských oblastiach na úpätí Himalájí. Na výrobu himalájskych čajov EVEREST AYURVEDA je použitých viac ako 60 ajurvédskych bylín, ručne zbieraných v oblasti himalájskeho pohoria. Každý z himalájskych čajov je zmesou bylín, zmiešaných v presnom pomere podľa pôvodných ajurvédskych receptúr a pôsobí na celý rad zdravotných problémov.

Podkategórie

 • AMALAKI - tradičné...
  Indický egreš Amalaki je najbohatší prírodný zdroj vitamínu C. Tento výnimočný plod je po stáročia používaný v systéme ajurvédskeho lekárstva ako najúčinnejší prostriedok pre udržanie dobrého zdravia, celkovú regeneráciu organizmu a dosiahnutie vysokého veku.
 • Himalájske ajurvédske...
  Príprava a užívanie ajurvédskych bylín má v Tibete, Nepále a Bhutáne dlhú tradíciu. Dokonalá znalosť a zber liečivých bylín a korenín je súčasťou každodenného života ľudí žijúcich v horských oblastiach na úpätí Himalájí. Na výrobu himalájskych čajov EVEREST AYURVEDA je použitých viac ako 60 ajurvédskych bylín, ručne zbieraných v oblasti himalájskeho pohoria. Každý z himalájskych čajov je zmesou bylín, zmiešaných v presnom pomere podľa pôvodných ajurvédskych receptúr a pôsobí na celý rad zdravotných problémov.
 • Himalájske ajurvédske...
  Himalájske ajurvédske čaje pre mamičky a deti. Pre zdravú rodinu. Rad ženských a detských čajov slúži ako vynikajúci prostriedok k regenerácii ženského organizmu a zároveň ako účinná prevencia pre posilnenie dobrého zdravia dieťaťa. Vhodne vyvážené zmesi himalájskych bylín sa už po mnoho generácií používajú v tradičnom rodinnom lekárstve, ktoré je založené na dobre overených znalostiach dostupných prírodných zdrojov. Storočiami preverené ajurvédske receptúry ženských a detských himalájskych čajov sú zárukou zdravej rodiny. Pre deti od 3 rokov. Schválené ÚVZ SR.
 • Himalájske ajurvédske...
  Každý človek je unikátnou kombináciou troch dóš, pričom jedna je vždy prevažujúca. Pre zdravie a duševnú pohodu je dôležité poznať svoju dominantnú dóšu a prispôsobiť tomu svoj životný štýl. Keď sú vaše dóše v rovnováhe, cítite sa výborne a vynikajú vaše najlepšie povahové črty. Pri narušení sa zjaví stres, negatívne pocity a choroby. Himalájske ajurvédske dóšické čaje pomáhajú zharmonizovať celý organizmus podľa dóše, ktorá v ňom prevažuje.
 • Tradičné čaje z...
  Lahodné zmesi himalájskych bylín pre chvíle relaxu a dobrej pohody. Príprava a užívanie ajurvédskych bylín má v Tibete, Nepále a Bhutáne svoje špecifické podoby. Vhodné vyvážené zmesi himalájskych bylín sa už po stáročia používajú k regenerácii a povzbudeniu organizmu. V obľube sú najviac teplé a aromatické byliny podporujúce dobré trávenie, ktoré máju kľúčový význam pre vstrebávanie zdraviu prospešných účinkov himalájskych rastlín. Tradičná tibetská bylinná medicína má svoj pôvod na začiatku 3. tisícročia p.n.l. v miestnej ľudovej tradícii známej ako bönizmus. Samotná podstata tibetskej medicíny je však založená na učení indickej ajurvédy, ktorá sa do Tibetu dostala v priebehu 3. storočia n.l. s návštevou niekoľkých indických lekárov. Najväčší vplyv Indie prenikol do Tibetu v období prijatia budhizmu ako štátneho náboženstva za vlády kráľa Songcen Gampa v rokoch 618 - 652. Budhizmus mal potom pre rozvoj ajurvédskej medicíny v Tibete kľúčový význam. Tibetská medicína je založená na existencii piatich elementov (éter, vzduch, oheň, voda a zem), ktoré sa v ľudskom tele prejavujú vo forme troch ajurvédských princípov Váta, Pitta a Kapha - v Tibete sa nazývajú Lung, Tripa a Beken. Tibetskí lekári vyvinuli rozsiahly a účinný systém liečby ochorení pomocou bylinných prípravkov a najrôznejších liečebných postupov, ktoré sa postupne rozšírili do Bhutánu a himalájskych oblastí Nepálu, kde získali svoju miestnu podobu. Tieto vedomosti spojené s osvedčenou praxou pretrvali storočia a sú stále aktívne a účinne používané za účelom posilnenia organizmu a udržania pevného zdravia.

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop