Ajurvédske pleťové a vlasové prípravky v prášku

AYUURI - SHIKAKAI - prírodný vlasový šampón v prášku Zväčšiť

AYUMI - SHIKAKAI - prírodný vlasový šampón v prášku

5,30 €

PRAAYU5SH

Nový produkt

Shikakai powder - prírodný bylinný práškový šampón - vyživuje, regeneruje, pôsobí proti lupinám, podporuje rast a zdravú funkciu vlasov. Shikakai posilňuje vlasové korienky a výrazne podporuje rast vlasov.

Viac detailov

Balenie 100 g

Shikakai powder - prírodný bylinný práškový šampón - vyživuje, regeneruje, pôsobí proti lupinám, podporuje rast a zdravú funkciu vlasov. Shikakai Powder sa používa ako prírodný šampón pre všetky typy vlasov okrem vlasov odfarbených, veľmi svetlej blond a vlasov výrazne mastných. Shikakai Powder je naopak vynikajúci pre vlasy suché, lámavé, slabé, jemné, bez života, riedke a náchylné na tvorbu lupín. Shikakai posilňuje vlasové korienky a výrazne podporuje rast vlasov. Vlasy sú po umytí pevné, lesklé a čisté. Vôňa šampónu je prirodzená a pripomína vôňu sušených sliviek.

Odporúčame kombinovať prášok Shikakai s kondicionérom Amla Powder. Účinky oboch rastlín sa dopĺňajú. Shikakai (Acacia concinna) je ker rastúci na teplých, suchých pláňach juhoázijských krajín. Najmä v Indii je táto rastlina veľmi hojne zastúpená. Ľudia, ktorí mali prístup k tomuto kru/stromu, používali jeho plody na umývanie vlasov. Plodom sú struky, ktoré sa zbierajú suché a melie sa z nich prášok. Struky sú bohaté na saponíny (ktoré spôsobují veľmi dobré mycie vlastnosti tohto produktu). Názov Shikakai sa najčastejšie prekladá ako "ovocie pre vlasy". Veľmi zaujímavé sú štúdie, ktoré potvrdzujú veľmi dobré antimykotické a antibakteriálne vlastnosti výťažkov zo Shikakai. Tu je pravdepodobne pôvod legendárneho účinku pri liečbe lupín.

• Posilňuje vlasové korienky

• Pôsobí proti tvorbe lupín

• Je 100% prírodný

• Zvyšuje kvalitu a zdravý vzhľad vlasov

Príprava šampónu:

Na stredne dlhé vlasy postačia 2 polievkové lyžice Shikakai prášku. Prášok zalejte prevarenou vodou, ktorú predtým nechajte cca 5 minút odstáť. Zamiešajte zmes na hladkú, krémovú pastu. Pastu naneste na mokré vlasy. Jemne ju vmasírujte do pokožky hlavy a po celé dĺžke vlasov. Nechajte 2-5 minút pôsobiť. Potom opláchnite čistou vodou. Po umytí je vhodné použiť kondicionér Amla Powder.

Upozornenie:

Shikakai jemne farbí (odtieň zľahka dohneda). Pri aplikácii prášku radšej používajte jednorazové rukavice, aby nedošlo k zafarbeniu suchej pokožky rúk a nechtov. Z tohto dôvodu tiež neodporúčame používať Shikakai Powder na odfarbené vlasy alebo vlasy velmi svetlej blond farby. Vyhnite sa kontaktu s očami a ústami. Ak sa pasta dostane do očí alebo úst, ihneď ju vypláchnite čistou vodou.

Zloženie:

Acacia Concinna (Shikakai) 100%

Balenie: 100 g

30 produktov v rovnakej kategórií