Ajurvédske pleťové a vlasové prípravky v prášku

AYUURI - AMLA - prírodný vlasový kondicionér v prášku Zväčšiť

AYUMI - AMLA - prírodný vlasový kondicionér v prášku

4,20 €

PRAAYU3AM

Nový produkt

Amla powder - prášok je prírodný adstringens, tonikum a veľmi účinný prírodný kondicionér na vlasy. Zanechá vlasy lesklé, poddajné a pružné. Stimuluje vlasové korienky, zastavuje vypadávanie a šedivenie vlasov, obmedzuje tvorbu lupín.

Viac detailov

Balenie 100 g

Prášok Amla je vyrobený zo sušených plodov stromu Amalaki (Embilika lekárska). Toto drobné indické ovocie je najbohatším prírodným zdrojom antioxidantov a vitamínu C. Obsahuje až dvadsaťkrát vyššie množstvo vitamínu C ako pomaranč. Tento výnimočný plod je pre svoj bohatý zdroj antioxidantov už po storočia používaný v systéme ajurvédskeho lekárstva, ako najúčinnejší prírodný prostriedok pre posilnenie zdravia a celkovú regeneráciu organizmu.

Používa sa tiež v kozmetike ako veľmi účinný prírodný kondicionér na vlasy. Amla powder - prášok je prírodný adstringens a tonikum a používa sa tiež v kozmetike ako veľmi účinný prírodný kondicionér na vlasy. Amla vďaka vysokému obsahu vitamínu C, ale i ďalším cenným látkam zahladzuje štruktúru vlasu. Pasta z tohto prášku pomáha hojiť štruktúru vlasov a vyživuje ich. Stimuluje vlasové korienky a podporuje rast vlasov. Zabraňuje infekcii pokožky hlavy, vyživuje každý vlas a podporuje prekrvenie vlasových cibuliek. Týmto účinkom zabraňuje predčasnému šediveniu vlasov.

Amla sa dá používať po každém umytí vlasov ako kondicionér. Pastu z Amla Powder však môžete použiť aj ako vlasovú masku. Pozitiívny efekt, ktorý má Amla Powder na vlasy, uvidíte už pri prvom použití. Pravidelnou aplikáciou dosiahnete pomerne rýchlo viditeľné zmeny kvality vlasov. Vôňa prášku je prirodzená, ovocná.

• Prírodný vlasový kondicionér.

• Zanechá vaše vlasy lesklé, poddajné a pružné.

• Stimuluje vlasové korienky.

• Veľmi účinný pre zastavenie vypadávania vlasov.

• Spomaľuje šedivenie vlasov.

• Obmedzuje tvorbu lupín.

• Amla prášok môžete pridávať k svojej obľúbenej henne pre zvýšenie regeneračných vlastností henny.

Príprava kondicionéra:

Na stredne dlhé vlasy postačia 2 polievkové lyžice prášku. Prášok rozmiešajte v miske s prevarenou a asi 5 minút odstátou vodou. Vytvorte hladkú pastu.

Kondicionér môžete doparfémovať vami vybraným prírodným éterickým olejom. Napríklad Levanduľa - pre citlivú pokožku hlavy, Geránia - pre vôňu pripomínajúcu ružu, Pačuli - pre drevitú vôňu Orientu, Citrón - pre mastné vlasy a pod. (cca 2 kvapky éterického oleja na 2 polievkové lyžice prášku).

Vlasy si umyte, najlepšie bylinným práškovým šampónom Shikakai. Po umytí vlasov na mokré vlasy naneste pastu z Amly, jemne rozmasírujte po celej pokožke hlavy a celej dĺžke vlasov. Nechajte aspoň 2 minuty pôsobiť. Potom vlasy dôkladne opláchnite čistou vodou a upravte obvyklým spôsobom.

Príprava masky: Na stredne dlhé vlasy postačia 4 polievkové lyžice prášku Amla Powder. Použite staršiu misku, kde nebude vadiť prípadné zafarbenie. Prášok zalejte teplou vodou a nechajte cez noc uležať. Ráno si umyte vlasy (najlepšie bylinným práškovým šampónom Shikakai, ktorý účinky Amly podporuje). Po umytí naneste pastu z Amly na vlasy. Masku zakryte igelitom a starším uterákom. Postup je podobný ako pri aplikácii henny. Amla však nemá také tepelné nároky na pôsobenie. Masku nechajte aspoň 1 hodinu pôsobiť. Pre intenzívny účinok tejto vlasovej kúry masku aplikujte každý týždeň.

Upozornenie:

Amla mierne farbí (svetlo hnedý odtieň). Pri aplikácii prášku radšej používajte jednorazové rukavice, aby nedošlo k zafarbeniu suchej pokožky rúk a nechtov. Z tohto dôvodu tiež neodporúčame používať Amla powder na odfarbené vlasy alebo vlasy velmi svetlej blond farby.

Zloženie:

Emblica Officinalis (Amla) ovocný prášok

Balenie: 100 g

30 produktov v rovnakej kategórií