Ajurvédske kávy

Ajurvédska káva AŠVAGANDHA - energia a regenerácia Zväčšiť

Ajurvédska káva AŠVAGANDHA - energia a regenerácia - bez kofeínu

4,70 €

KAVASV1

Nový produkt

Instantná kávovina s himalájskou bylinou Ašvaganda. Povzbudzujúci nápoj k posilneniu imunity, fyzickej kondície a telesnej pohody. Neobsahuje kofeín, má regeneračné a posilňujúce účinky. Posilňuje fyzickú a psychickú kondíciu, zvyšuje odolnosť voči stresu.

Viac detailov

Balenie 50 g

Instantná kávovina s himalájskou bylinou Ašvaganda (Withania somnifera). Povzbudzujúci nápoj k posilneniu imunity, fyzickej kondície a telesnej pohody.

Ašvaganda je krík dorastajúci až 1,5 m, poschádzajúci zo západnej Indie. V starých indických spisoch je oslavovaná ako zázračný životodárny prostriedok a tonikum. Tradične bola Ašvaganda cenená ako afrodiziakum a súčasť nápojov lásky. V tantrických rituáloch bola používaná na predĺženie erekcie. V ľudovej medicíne sa hojne používa pri rekonvalescencii po ťažkých chorobách, pri fyzickom a duševnom vyčerpaní, nespavosti a pod. Priaznivo ovplyvňuje plodnosť, utišuje zápaly a znižuje krvný tlak. Preukázaný bol tiež pozitívny vplyv koreňa Ašvagandy na niektoré funkcie mozgu, ako je zlepšenie schopnosti získavania informácií a ich následného uchovania. Ašvaganda má kladné imunostimulačné účinky na aktivitu kostnej drene, podporuje množenie bielych krviniek a sekréciu niektorých enzýmov.

Podľa ajurvédskych textov pomáha Ašvaganda odstraňovať toxíny a nečistoty z telesných energetických kanálov v tele. Posilňuje koncentráciu a pozitívne ovplyvňuje činnosť mozgu, zvyšuje odolnosť voči stresu. Je významným životabudičom. Vyživuje všetky tkanivá, vrátane kĺbov a nervov. Zvyšuje kvalitu a množstvo lymfy - prvku, ktorý harmonizuje telo a vedomie. Pomáha tak nielen telesnému očisteniu. Vyvažuje myseľ a zmierňuje následky mentálneho a emocionálneho stresu a prispieva tak k udržaniu pocitu vnútornej pohody.

Ďalšia zložka čakanka lekárska (Cichorium intybus) zvyšuje vylučovanie žlči, podporuje tak trávenie a priaznivo pôsobí na činnosť pečene. Napomáha prečisteniu krvi a odbúraniu nečistôt z tela. Je takisto životabudičom.

Ajurvédska káva Ašvaganda:

- neobsahuje kofeín

- má regeneračné a posilňujúce účinky

- posilňuje fyzickú a psychickú kondíciu, zvyšuje odolnosť voči stresu

- čakanka podporuje trávenie a priaznivo pôsobí na činnosť pečene

- je výbornou náhradou kávy alebo čaju, vhodná aj pre dlhodobú konzumáciu

Návod na použitie:

Do šálky dáme 1/4 až 1/2 čajovej lyžičky ajurvédskej kávy a zalejeme horúcim či studeným mliekom. Môžeme dosladit podľa chuti. Prípadne môžeme použit vriacu vodu a doplniť mliekom v pomere 2:1. Nepoužívame prevarené mlieko ani nesypeme ajurvédsku kávu do šálky s mliekom či vodou.

Dávkovanie:

Najviac 4 x za deň 1 šálku.

Zloženie:

100 g výrobku obsahuje 94 g čakanky lekárskej a 6 g výťažku z byliny ašvaganda (1 g extraktu je získaný z 8 g byliny ašvaganda).

Balenie: 50g (50-60 šálok nápoja)

21 produktov v rovnakej kategórií