100% čisté rastlinné oleje

ESI 100 ml - Mandľový olej za studena lisovaný Zväčšiť

RAW Mandľový olej lisovaný za studena, 250ml

6,90 €

OOLESI3MA

Nový produkt

100% čistý mandľový olej lisovaný za studena. Výživný olej vhodný na masáže, ošetrenie pokožky, ale aj do kuchyne k príprave šalátov, dresingov a pre zjemnenie jedál. Vynikajúci masážny olej na suchú pokožku, natiahnuté svaly a väzy, popáleniny, opuchy.

Viac detailov

Balenie 100 ml

100% čistý mandľový olej lisovaný za studena. Mandľový olej je sladký, mazľavý, ťažký a má sladkastú vôňu. Obsahuje vitamíny A e E, minerály (draslík, vápnik, horčík, fosfor, síru) a mnohé iné látky, prospešné pre organizmus.

Mandľový olej je dobrým masážnym olejom predovšetkým na natiahnuté svaly a väzy, lieči popáleniny na koži, opuchy. Ošetruje hrubú, popraskanú a suchú pokožku, lieči ekzémy a akné. Olej sladkých mandlí sa tiež používa pri masážach na posilnenie nervov. V kozmetike sa pridáva do detských prípravkov, ukľudňujúcich zaparenú pokožku. Ako vlasové tonikum pôsobí nielen na pokožku hlavy a lupiny, ale je tiež výborný pre mozog (podľa ajurvédy zlepšuje pamäť, inteligenciu a rýchle uvažovanie).

Mandľový olej sa používa najmä v studenej kuchyni k príprave šalátov, dresingov a pre zjemnenie jedál. Keďže je pomerne sýty, dáva sa ho menšie množstvo než iných olejov. Ajurvéda odporúča mandľový olej ako nervové tonikum pre dobrý spánok, večer jednu čajovú lyžičku mandľového oleja s mliekom.

Balenie: 250 ml