AMALAKI - tradičné indické ovocie

AMALAKI - tradičné indické ovocie - Masala Zväčšiť

AMALAKI škorica - tradičné indické ovocie

3,80 €

EVAAMA3MA

Nový produkt

Najbohatší prírodný zdroj vitamínu C. Tento výnimočný plod Amalaki je po stáročia používaný v systéme ajurvédskeho lekárstva ako najúčinnejší prostriedok pre udržanie dobrého zdravia, celkovú regeneráciu organizmu a dosiahnutie vysokého veku.

Viac detailov

Balenie 50 g

Najbohatší prírodný zdroj vitamínu C.

Amalaki (Embilika lekárska) je v Indii považované za posvätný strom a to predovšetkým pre svoje veľmi výživné tzv. "nebeské ovocie", ktoré je vôbec najbohatším prírodným zdrojom antioxidantov a vitamínu C.

 

Tento výnimočný plod Amalaki je po stáročia používaný v systéme ajurvédskeho lekárstva ako najúčinnejší prostriedok pre udržanie dobrého zdravia, celkovú regeneráciu organizmu a dosiahnutie vysokého veku. Obsahuje päť druhov chutí nášho zmyslového vnímania (kyslosť, trpkosť, sladkosť, horkosť a ostrosť), ktoré vyrovnávajú všetky tri energetické princípy Váta, Pitta a Kapha.

 

Amalaki obsahuje široké spektrum antioxidantov (látky znižujúce bežný oxidačný proces, ktorý má na svedomí starnutie a odumieranie buniek) a bioflavonoidov (vitamíny podporujúce odolnosť bunkových stien proti prenikaniu škodlivých látok v podobe voľných radikálov) a silnú koncentráciu životne dôležitých esenciálnych aminokyselín. Je bohaté na množstvo minerálnych látok a vitamínov ako je vápnik, železo, fosfor, karotén, vitamín B1, B2 a vitamín C. 

 

  • Zvyšuje obranyschopnosť organizmu.
  • Uľavuje pri žalúdočných a zažívacích problémoch.
  • Posilňuje srdcovú a mozgovú činnosť.
  • Podporuje zdravú funkciu kardiovaskulárneho systému.
  • Regeneruje telesné tkanivá vysokým množstvom antioxidantov.
  • Zvyšuje tvorbu červených krviniek.
  • Zlepšuje zrakové funkcie.
  • Priaznivo pôsobí na rast vlasov.

 

AMALAKI - Najbohatší prírodný zdroj vitamínu C

Spotreba vitamínu C je v každom organizme veľmi individuálna. Doporučená denná dávka vitamínu C sa  pri zdravom životnom štýle pohybuje bežne okolo 60 mg. Pre obmedzenie ochorenia dýchacích ciest odporúčajú lekári dennú dávku od 100-150 mg. V prípade väčšej záťaže sa jeho spotreba zvyšuje až na niekoľko tisíc mg. Zvýšenú spotrebu vitamínu C majú športovci, ľudia s oslabenou imunitou, chorí, diabetici, fajčiari a alkoholici. Spotrebu vitamínu C ovplyvňuje nielen zloženie stravy a príjem tekutín, ale tiež fyzická námaha a psychický stres.  Nedostatok vitamínu C sa prejavuje únavou, krvácaním ďasien a celkovo zníženou odolnosťou proti infekciám. Vitamín C sa v tele neukladá do zásoby a preto je nutné ho prijímať pravidelne. Zvlášť deti ho potrebujú v pravidelných denných dávkach. Prírodne získaný vitamín C má prirodzene vyššiu účinnosť než ten, ktorý je synteticky pripravený.

 

Odporúčané dávkovanie

Vitamín C obsiahnutý v ovocí Amalaki sa tak významne podieľa na očiste tela od voľných radikálov a povzbudzuje obranyschopnosť organizmu. Pri bežnom každodennom doplňovaní vitamínu C vystačí jedno 50 g  balenie Amalaki na dobu troch dní. V prípade zvýšenej potreby vitamínu C pri poklese imunity, chorobe, rekonvalescencii športovej výkonnosti alebo inom fyzickom a  psychickom zaťažení je nutné spotrebovať jedno balenie denne.

 

Množstvo vitamínu C v 100 g Amalaki = 15 kg jabĺk = 2 kg pomarančov = 6 kg banánov

 

Nutričné hodnoty v 100g:

Vitamín C - 538 mg
Energetická hodnota - 1468 kJ
Sacharidy - 86 g
Bielkoviny - 0,50 g
Vápnik - 0,20 g
Železo - 1,20 g
Tuky - 0,09 g

 

Zloženie Amalaki - Masala:   

Embilika lekárska, škorica, Syzygium aromaticum,

piper nigrum, zingiber officinale, Plumbago zeylanica, Embelia ribes, Tinospora cordifolia, kamenná soľ ), cukor 

 

 

 

 

Balenie: 50 g