Bylinné prípravky ORGANIC INDIA

TRIPHALA prášok - čaj na detoxikáciu organizmu Zväčšiť

TRIPHALA prášok - čaj na detoxikáciu organizmu 100g

8,50 €

DVYORG13TP

Nový produkt

Najznámejšia a najúčinnejšia kombinácia na vnútorné prečistenie a regeneráciu či obnovu organizmu. Prírodný bylinný prípravok, ktorý podporuje činnosť zažívacieho, obehového, močového a dýchacieho ústrojenstva.

Viac detailov

Balenie 100g

Najznámejšia a najúčinnejšia kombinácia na vnútorné prečistenie a regeneráciu či obnovu organizmu. Triphala je prírodný bylinný prípravok pôsobiaci regeneračne na sliznicu zažívacieho ústrojenstva, podporuje činnosť zažívacieho, obehového, močového a dýchacieho ústrojenstva. Pôsobí jemne laxatívne a prečisťuje organizmus.

Účelom detoxikácie je odstrániť odumreté bunky, tkanivo a toxíny, ktoré sa v organizme hromadia. Bunky sa obnovujú v priebehu celého nášho života, nové bunky nahrádzajú staré a odumierajúce. Detoxikáciou sa telo zbavuje jedovatých látok (toxínov). V ajurvédskej medicíne sa pre pozvoľnú a jemnú detoxikáciu používa zmes vybraných ajurvédskych extraktov. K najznámejším patrí kombinácia troch sušených ovocných plodov Haritaki, Amalaki a Bibhitaki, spoločne známych pod názvom Triphala. Spoločne harmonizujú celý organizmus, podporujú trávenie a navodzujú rovnováhu. Triphala tiež viaže ťažké kovy a prečisťuje hrubé črevo, a tak lieči chronickú zápchu.

Byliny na detoxikáciu je nutné užívať (pri odstraňovaní toxínov i pri prevencii) dlhodobo, najmenej 3 mesiace, pretože účinkujú postupne. Jedná sa však o bezpečné prípravky, ktoré v primeranom dávkovaní nemajú nežiadúce účinky a ani pri dlhodobom užívaní nie sú návykové.

 

Dávkovanie a užívanie:

1/2 až 1 lyžičku prášku rozmiešajte v teplej vode alebo džúse, vypite pred spaním alebo ráno. Účinky kúry sa začnú prejavovať približne po 3 mesiacoch užívania. Odporúčame užívať Triphalu po dobu aspoň 6 mesiacov, pri chronickom ochorení až po dobu 1 roka a dlhšie. Užívanie po 2-3 mesiacoch na niekoľko týždňov vynechajte. Neskôr Triphalu môžete začať opäť užívať. Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie: Amalaki (Phyllanthus emblica), Vibhitaki (Terminalia belerica), Haritaki (Terminalia chebula)

Balenie: 100g